IAUS300N10S5N015TATMA1
DigiKeyn tuotenumero
448-IAUS300N10S5N015TATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
448-IAUS300N10S5N015TATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-IAUS300N10S5N015TATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IAUS300N10S5N015TATMA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 100V 300A HDSOP-16-2
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 100 V 300A (Tj) 375W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-HDSOP-16-2
EDA/CAD-mallit
IAUS300N10S5N015TATMA1 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,8V @ 275µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
216 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
16011 pF @ 50 V
Tehohäviö (maks.)
375W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Hyväksyntä
AEC-Q101
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
6V, 10V
Valmistajan laitepakkaus
PG-HDSOP-16-2
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
1,5mOhm @ 100A, 10V