BSZ065N06LS5ATMA1
DigiKeyn tuotenumero
448-BSZ065N06LS5ATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
448-BSZ065N06LS5ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-BSZ065N06LS5ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
BSZ065N06LS5ATMA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 60V 40A TSDSON
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 60 V 40A (Tc) 46W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TSDSON-8-FL
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
BSZ065N06LS5ATMA1 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,3V @ 20µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
13 nC @ 4.5 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1800 pF @ 30 V
Tehohäviö (maks.)
46W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60 V
Valmistajan laitepakkaus
PG-TSDSON-8-FL
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
6,5mOhm @ 20A, 10V