BSC252N10NSFGATMA1
DigiKeyn tuotenumero
BSC252N10NSFGATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
BSC252N10NSFGATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BSC252N10NSFGATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
BSC252N10NSFGATMA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 100V 7.2A/40A TDSON
Valmistajan vakio toimitusaika
61 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 100 V 7,2A (Ta), 40A (Tc) 78W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TDSON-8-1
EDA/CAD-mallit
BSC252N10NSFGATMA1 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 43µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
17 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1100 pF @ 50 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
78W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V