BSC040N10NS5SCATMA1
DigiKeyn tuotenumero
448-BSC040N10NS5SCATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
448-BSC040N10NS5SCATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-BSC040N10NS5SCATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
BSC040N10NS5SCATMA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 100V 140A WSON-8
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 100 V 140A (Tc) 3W (Ta), 167W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-WSON-8-2
EDA/CAD-mallit
BSC040N10NS5SCATMA1 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,8V @ 95µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
72 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
5300 pF @ 50 V
Tehohäviö (maks.)
3W (Ta), 167W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Valmistajan laitepakkaus
PG-WSON-8-2
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
4mOhm @ 50A, 10V