BSC016N06NSATMA1
DigiKeyn tuotenumero
BSC016N06NSATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
BSC016N06NSATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BSC016N06NSATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
BSC016N06NSATMA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 60V 30A/100A TDSON
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 60 V 30A (Ta), 100A (Tc) 2,5W (Ta), 139W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TDSON-8 FL
EDA/CAD-mallit
BSC016N06NSATMA1 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,8V @ 95µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
71 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
5200 pF @ 30 V
Tehohäviö (maks.)
2,5W (Ta), 139W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60 V
Valmistajan laitepakkaus
PG-TDSON-8 FL
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
1,6mOhm @ 50A, 10V