BSC010N04LSIATMA1
DigiKeyn tuotenumero
BSC010N04LSIATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
BSC010N04LSIATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BSC010N04LSIATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
BSC010N04LSIATMA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 40V 37A/100A TDSON
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 40 V 37A (Ta), 100A (Tc) 2,5W (Ta), 139W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TDSON-8 FL
EDA/CAD-mallit
BSC010N04LSIATMA1 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
87 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
6200 pF @ 20 V
Osan tila
Aktiivinen
FET-ominaisuus
Schottky-diodi (runko)
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
2,5W (Ta), 139W (Tc)
Teknologia
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
4,5V, 10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
1,05mOhm @ 50A, 10V