GT023N10T
DigiKeyn tuotenumero
4822-GT023N10T-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
GT023N10T
Kuvaus
MOSFET N-CH 100V 226A 250W 2.7m(
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 100 V 140A (Tc) 500W (Tc) Läpivientiaukko TO-220
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,3V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
90 nC @ 10 V
Pakkaustapa
Putki
Vgs (maks.)
±20V
Osan tila
Aktiivinen
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
8086 pF @ 50 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
500W (Tc)
Teknologia
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
TO-220
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
2,7mOhm @ 20A, 10V