DMTH41M8SPSQ-13 on loppunut, mutta siitä voi tehdä jälkitilauksen.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Parametrisesti vastaava
Diodes Incorporated
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
N-kanavatyyppi 40 V 100A (Tc) 3,03W Kiinnitys pintaan PowerDI5060-8 (tyyppi K)
DMTH41M8SPSQ-13
DigiKeyn tuotenumero
31-DMTH41M8SPSQ-13TR-ND - Rullattu teippi (TR)
31-DMTH41M8SPSQ-13CT-ND - Cut Tape (CT)
31-DMTH41M8SPSQ-13DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
DMTH41M8SPSQ-13
Kuvaus
MOSFET N-CH 40V 100A PWRDI5060-8
Tarkka kuvaus
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
79.5 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
6968 pF @ 20 V
Tehohäviö (maks.)
3,03W
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologia
Luokka
Autoteollisuus
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40 V
Hyväksyntä
AEC-Q101
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
10V
Valmistajan laitepakkaus
PowerDI5060-8 (tyyppi K)
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
1,8mOhm @ 30A, 10V
Pakkaus / kotelo
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA