DMTH41M8SPS-13 on ostettavissa, mutta sitä ei tavallisesti pidetä varastossa.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Parametrisesti vastaava
Diodes Incorporated
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Infineon Technologies
Varastossa: 19 970
Tekniset tiedot
N-kanavatyyppi 40 V 100A (Tc) 3,03W Kiinnitys pintaan PowerDI5060-8 (tyyppi K)
DMTH41M8SPS-13
DigiKeyn tuotenumero
DMTH41M8SPS-13DI-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
DMTH41M8SPS-13
Kuvaus
MOSFET N-CH 40V 100A PWRDI5060-8
Tarkka kuvaus
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
79.5 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
6968 pF @ 20 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
3,03W
Teknologia
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
PowerDI5060-8 (tyyppi K)
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
1,8mOhm @ 30A, 10V