DMN2990UFZ-7B
DigiKeyn tuotenumero
DMN2990UFZ-7BDITR-ND - Rullattu teippi (TR)
DMN2990UFZ-7BDICT-ND - Cut Tape (CT)
DMN2990UFZ-7BDIDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
DMN2990UFZ-7B
Kuvaus
MOSFET N-CH 20V 250MA 3DFN
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 20 V 250mA (Ta) 320mW (Ta) Kiinnitys pintaan X2-DFN0606-3
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
1V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
0.5 nC @ 4.5 V
Vgs (maks.)
±8V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
55.2 pF @ 16 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
320mW (Ta)
Teknologia
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
20 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
X2-DFN0606-3
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
1,2V, 4,5V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
990mOhm @ 100mA, 4,5V