1N4004GPE-E3/73 on ostettavissa, mutta sitä ei tavallisesti pidetä varastossa.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Parametrisesti vastaava
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Varastossa: 36 170
Tekniset tiedot
Parametrisesti vastaava
Varastossa: 14 041
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Microchip Technology
Samankaltainen
Diodes Incorporated
onsemi
Taiwan Semiconductor Corporation
Microchip Technology
Diodes Incorporated
onsemi
Diodit 400 V 1A Läpivientiaukko DO-204AL (DO-41)
1N4004GPE-E3/73
DigiKeyn tuotenumero
1N4004GPE-E3/73-ND - Teippi ja rasia (TB)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
1N4004GPE-E3/73
Kuvaus
DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL
Valmistajan vakio toimitusaika
10 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Nopeus
Standardielpyminen >500ns, > 200mA (Io)
Valm.
Käänteinen elpymisaika (trr)
2 µs
Sarja
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
5 µA @ 400 V
Pakkaustapa
Teippi ja rasia (TB)
Kapasitanssi @ Vr, F
8pF @ 4V, 1MHz
Osan tila
Aktiivinen
Asennustyyppi
Teknologia
Pakkaus / kotelo
Jännite - käänteinen DC (Vr) (maks.)
400 V
Valmistajan laitepakkaus
DO-204AL (DO-41)
Virta - keskimääräinen tasasuunnattu (Io)
1A
Toimintalämpötila - liitos
-65°C – 175°C
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
1.1 V @ 1 A