1N4004GPE-E3/54 on ostettavissa, mutta sitä ei tavallisesti pidetä varastossa.
Saatavana olevat korvaavat osat:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Varastossa: 22 653
Tekniset tiedot
Samankaltainen
onsemi
Varastossa: 67 484
Tekniset tiedot
Samankaltainen
Diodes Incorporated
Microchip Technology
Diodes Incorporated
onsemi
Rochester Electronics, LLC
Diodit 400 V 1A Läpivientiaukko DO-204AL (DO-41)
1N4004GPE-E3/54
DigiKeyn tuotenumero
112-1N4004GPE-E3/54TR-ND - Rullattu teippi (TR)
112-1N4004GPE-E3/54CT-ND - Cut Tape (CT)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
1N4004GPE-E3/54
Kuvaus
DIODE STANDARD 400V 1A DO204AL
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Nopeus
Standardielpyminen >500ns, > 200mA (Io)
Valm.
Käänteinen elpymisaika (trr)
2 µs
Sarja
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
5 µA @ 400 V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Kapasitanssi @ Vr, F
8pF @ 4V, 1MHz
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Asennustyyppi
Teknologia
Pakkaus / kotelo
Jännite - käänteinen DC (Vr) (maks.)
400 V
Valmistajan laitepakkaus
DO-204AL (DO-41)
Virta - keskimääräinen tasasuunnattu (Io)
1A
Toimintalämpötila - liitos
-65°C – 175°C
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
1.1 V @ 1 A