68WR500LF
DigiKeyn tuotenumero
987-1108-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
68WR500LF
Kuvaus
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN TOP
Tarkka kuvaus
500 Ohms 0,5W, 1/2W PC-nastat Läpivientiaukko Trimmeripotentiometri Cermet 20.0 Kierros Yläpuolelta säädettävä
EDA/CAD-mallit
68WR500LF -mallit
Lämpötilakerroin
±100ppm/°C
Resistanssi
500 Ohms
Teho (wattia)
0,5W, 1/2W
Koko/mitat
Suorakulmainen - 0,375" x 0,245" pinta (9,53mm x 6,22mm)
Toleranssi
±10%