TPS793475DBVR
DigiKeyn tuotenumero
296-TPS793475DBVRTR-ND - Rullattu teippi (TR)
296-TPS793475DBVRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-TPS793475DBVRDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
TPS793475DBVR
Kuvaus
IC REG LIN 4.75V 200MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 200mA SOT-23-5
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
TPS793475DBVR -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
220 µA
Digi-Reel®
PSRR
70dB – 43dB (100Hz – 100kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Napaisuudenvaihto, Alijännitelukitus (UVLO)
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 150°C
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
4,75V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,13V @ 200mA