TLV702475DBVR
DigiKeyn tuotenumero
296-47849-2-ND - Rullattu teippi (TR)
296-47849-1-ND - Cut Tape (CT)
296-47849-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
TLV702475DBVR
Kuvaus
IC REG LIN 4.75V 300MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 300mA SOT-23-5
EDA/CAD-mallit
TLV702475DBVR -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
55 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
370 µA
Digi-Reel®
PSRR
68dB (1kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Napaisuudenvaihto, Alijännitelukitus (UVLO)
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TJ)
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
4,75V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,38V @ 300mA