TPS73150DBVR
DigiKeyn tuotenumero
296-44366-2-ND - Rullattu teippi (TR)
296-44366-1-ND - Cut Tape (CT)
296-44366-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
TPS73150DBVR
Kuvaus
IC REG LINEAR 5V 150MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA SOT-23-5
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
TPS73150DBVR -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
550 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
750 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
58dB – 37dB (100Hz – 10kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Oikosulku, Napaisuudenvaihto
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
5V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,1V @ 150mA