TPS73150DBVRG4
DigiKeyn tuotenumero
TPS73150DBVRG4-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
TPS73150DBVRG4
Kuvaus
IC REG LINEAR 5V 150MA SOT23-5
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA SOT-23-5
EDA/CAD-mallit
TPS73150DBVRG4 -mallit
Virta - syöttö (maks.)
750 µA
PSRR
58dB – 37dB (100Hz – 10kHz)
Osan tila
Valmistus lopetettu DigiKeyllä
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
5,5V
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
5V
Jännitehäviö (maks.)
0,1V @ 150mA