LP5951MG-3.3/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
LP5951MG-3.3/NOPBTR-ND - Rullattu teippi (TR)
LP5951MG-3.3/NOPBCT-ND - Cut Tape (CT)
LP5951MG-3.3/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LP5951MG-3.3/NOPB
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SC-70-5
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA SC-70-5
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
LP5951MG-3.3/NOPB -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
55 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
70 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
60dB – 50dB (100Hz – 10kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Oikosulku
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Valmistajan laitepakkaus
SC-70-5
Jännitehäviö (maks.)
0,35V @ 150mA