LP5912-1.8DRVR
DigiKeyn tuotenumero
296-47213-2-ND - Rullattu teippi (TR)
296-47213-1-ND - Cut Tape (CT)
296-47213-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LP5912-1.8DRVR
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.8V 500MA 6-WSON
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 500mA 6-WSON (2x2)
EDA/CAD-mallit
LP5912-1.8DRVR -mallit
PSRR
80dB – 40dB (100Hz – 100kHz)
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TJ)
Tulojännite (maks.)
6,5V
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V
Valmistajan laitepakkaus
6-WSON (2x2)
Jännitehäviö (maks.)
0,25V @ 500mA