LP5912-1.2DRVR
DigiKeyn tuotenumero
296-48301-2-ND - Rullattu teippi (TR)
296-48301-1-ND - Cut Tape (CT)
296-48301-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LP5912-1.2DRVR
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.2V 500MA 6-WSON
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 500mA 6-WSON (2x2)
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
LP5912-1.2DRVR -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
55 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
600 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
80dB – 40dB (100Hz – 100kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto, Virta OK, Pehmeä startti
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylikuumeneminen, Napaisuudenvaihto, Oikosulku
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TJ)
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
6,5V
Pakkaus / kotelo
6-WDFN avoin juotoskohta
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,2V