LMS8117AMP-1.8/NOPB
DigiKeyn tuotenumero
LMS8117AMP-1.8/NOPBTR-ND - Rullattu teippi (TR)
LMS8117AMP-1.8/NOPBCT-ND - Cut Tape (CT)
LMS8117AMP-1.8/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LMS8117AMP-1.8/NOPB
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1A SOT-223
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
LMS8117AMP-1.8/NOPB -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
5 mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Virta - syöttö (maks.)
10 mA
Osan tila
Aktiivinen
PSRR
60 – 75 dB (120Hz)
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
0°C – 125°C
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
15V
Pakkaus / kotelo
TO-261-4, TO-261AA
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-223
Jännitehäviö (maks.)
1,25V @ 1A