RTD34012F
RTD34012F
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
RTD34012F
DigiKeyn tuotenumero
PB293-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
RTD34012F
Kuvaus
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
Valmistajan vakio toimitusaika
23 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Yleiskäyttöön Rele SPST-NO (1 muoto A) 12VDC Kela Läpivientiaukko
Kategoria
Terminointityyppi
PC-kosketinnasta
Valm.
Tiivisteluokitus
Tiivistetty - täysin
Sarja
Kelan eristys
Luokka F
Pakkaustapa
Kotelo
Vetovarmuusjännite
8,4VDC
Osan tila
Aktiivinen
Päästövarmuusjännite
1,2VDC
Asennustyyppi
Käyttöaika
8 ms
Kelan jännite
Vapautusaika
6 ms
Releen koskettimet
SPST-NO (1 muoto A)
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C
Kontaktin luokitus (virta)
16 A
Kontaktin materiaali
Hopea-nikkeli (AgNi)
Kytkentäjännite
400VAC - maks.
Hyväksyjä
CQC, CSA, cURus, VDE
Korkein kytkettävä kuormavirta
6400VA
Releen tyyppi
Kelan virta
33.3 mA
Kelan resistanssi
360 Ohms