RTD14012F
RTD14012F
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
RTD14012F
DigiKeyn tuotenumero
PB292-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
RTD14012F
Kuvaus
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V
Valmistajan vakio toimitusaika
23 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Yleiskäyttöön Rele SPDT (1 muoto C) 12VDC Kela Läpivientiaukko
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
RTD14012F -mallit
Kategoria
Terminointityyppi
PC-kosketinnasta
Valm.
Tiivisteluokitus
Tiivistetty - täysin
Sarja
Kelan eristys
Luokka F
Pakkaustapa
Putki
Vetovarmuusjännite
8,4VDC
Osan tila
Aktiivinen
Päästövarmuusjännite
1,2VDC
Asennustyyppi
Käyttöaika
8 ms
Kelan jännite
Vapautusaika
6 ms
Releen koskettimet
SPDT (1 muoto C)
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C
Kontaktin luokitus (virta)
16 A
Kontaktin materiaali
Hopea-nikkeli (AgNi)
Kytkentäjännite
400VAC - maks.
Hyväksyjä
CQC, CSA, cURus, VDE
Korkein kytkettävä kuormavirta
6400VA
Releen tyyppi
Kelan virta
33.3 mA
Kelan resistanssi
360 Ohms