RE034006
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
RE034006
DigiKeyn tuotenumero
RE034006-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
RE034006
Kuvaus
RELAY GEN PURPOSE SPST 6A 6V
Valmistajan vakio toimitusaika
15 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Yleiskäyttöön Rele SPST-NO (1 muoto A) 6VDC Kela Läpivientiaukko
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
RE034006 -mallit
Kategoria
Terminointityyppi
PC-kosketinnasta
Valm.
Tiivisteluokitus
Tiivistetty - täysin
Sarja
Kelan eristys
Luokka F
Pakkaustapa
Putki
Vetovarmuusjännite
4,2VDC
Osan tila
Aktiivinen
Päästövarmuusjännite
0,6VDC
Asennustyyppi
Käyttöaika
10 ms
Kelan jännite
Vapautusaika
5 ms
Releen koskettimet
SPST-NO (1 muoto A)
Toimintalämpötila
-40°C – 70°C
Kontaktin luokitus (virta)
6 A
Kontaktin materiaali
Hopea-nikkeli (AgNi)
Kytkentäjännite
400VAC - maks.
Hyväksyjä
cURus, VDE
Korkein kytkettävä kuormavirta
2400VA
Releen tyyppi
Kelan virta
33.3 mA
Kelan resistanssi
180 Ohms