STWA40N90K5
DigiKeyn tuotenumero
497-STWA40N90K5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STWA40N90K5
Kuvaus
MOSFET N-CH 900V 40A TO247
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 900 V 40A (Tc) 446W (Tc) Läpivientiaukko TO-247, pitkät johtimet
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
STWA40N90K5 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 100µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
89 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±30V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
3260 pF @ 100 V
Tehohäviö (maks.)
446W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
900 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-247, pitkät johtimet
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
99mOhm @ 20A, 10V