STS5DNF60L
DigiKeyn tuotenumero
497-15672-2-ND - Rullattu teippi (TR)
497-15672-1-ND - Cut Tape (CT)
497-15672-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STS5DNF60L
Kuvaus
MOSFET 2N-CH 60V 5A 8SOIC
Valmistajan vakio toimitusaika
11 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
MOSFETit - ryhmät 60V 5A 2W Kiinnitys pintaan 8-SOIC
EDA/CAD-mallit
STS5DNF60L -mallit
Tuotteen ominaisuudet
Näytä samankaltaiset tuotteet
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA
Valmistaja
STMicroelectronics
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
15nC @ 4,5V
Sarja
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1030pF @ 25V
Digi-Reel®
Teho - maksimi
2W
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologia
MOSFET (metallioksidi)
Luokka
Autoteollisuus
Konfiguraatio
2 N-kanavaa (kaksinkertainen)
Hyväksyntä
AEC-Q101
FET-ominaisuus
Logiikkatasoportti
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60V
Pakkaus / kotelo
8-SOIC (0,154", 3,90mm leveys)
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
5A
Valmistajan laitepakkaus
8-SOIC
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
45mOhm @ 2A, 10V