STPS5L40
DigiKeyn tuotenumero
497-12672-1-ND - Cut Tape (CT)
497-12672-3-ND - Teippi ja rasia (TB)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STPS5L40
Kuvaus
DIODE SCHOTTKY 40V 5A DO201AD
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Diodit 40 V 5A Läpivientiaukko DO-201AD
EDA/CAD-mallit
STPS5L40 -mallit
Kategoria
Nopeus
Nopea palautuminen =< 500ns, > 200mA (Io)
Valm.
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
200 µA @ 40 V
Pakkaustapa
Cut Tape (CT)
Teippi ja rasia (TB)
Asennustyyppi
Osan tila
Vanhentunut
Valmistajan laitepakkaus
DO-201AD
Jännite - käänteinen DC (Vr) (maks.)
40 V
Toimintalämpötila - liitos
150°C (maks.)
Virta - keskimääräinen tasasuunnattu (Io)
5A
Päätuotenumero
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
500 mV @ 5 A