STP40NF10L
DigiKeyn tuotenumero
497-6741-5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STP40NF10L
Kuvaus
MOSFET N-CH 100V 40A TO220AB
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 100 V 40A (Tc) 150W (Tc) Läpivientiaukko TO-220
EDA/CAD-mallit
STP40NF10L -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
64 nC @ 5 V
Sarja
Vgs (maks.)
±17V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2300 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
150W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
5V, 10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
33mOhm @ 20A, 10V