STP315N10F7
DigiKeyn tuotenumero
497-14717-5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STP315N10F7
Kuvaus
MOSFET N-CH 100V 180A TO220
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 100 V 180A (Tc) 315W (Tc) Läpivientiaukko TO-220
EDA/CAD-mallit
STP315N10F7 -mallit
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
180 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
±20V
Sarja
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
12800 pF @ 25 V
Pakkaustapa
Putki
Tehohäviö (maks.)
315W (Tc)
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
FET-tyyppi
Luokka
Autoteollisuus
Teknologia
Hyväksyntä
AEC-Q101
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
TO-220
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
2,7mOhm @ 60A, 10V
Päätuotenumero
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,5V @ 250µA