STP20N90K5
DigiKeyn tuotenumero
497-17087-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STP20N90K5
Kuvaus
MOSFET N-CH 900V 20A TO220
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 900 V 20A (Tc) 250W (Tc) Läpivientiaukko TO-220
EDA/CAD-mallit
STP20N90K5 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 100µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
40 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±30V
Pakkaustapa
Putki
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1500 pF @ 100 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
250W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Läpivientiaukko
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
900 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
250mOhm @ 10A, 10V