STP100NF04
DigiKeyn tuotenumero
497-7497-5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STP100NF04
Kuvaus
MOSFET N-CH 40V 120A TO220AB
Valmistajan vakio toimitusaika
11 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 40 V 120A (Tc) 300W (Tc) Läpivientiaukko TO-220
EDA/CAD-mallit
STP100NF04 -mallit
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
150 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
±20V
Sarja
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
5100 pF @ 25 V
Pakkaustapa
Putki
Tehohäviö (maks.)
300W (Tc)
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
FET-tyyppi
Luokka
Autoteollisuus
Teknologia
Hyväksyntä
AEC-Q101
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40 V
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
TO-220
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
4,6mOhm @ 50A, 10V
Päätuotenumero
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA