STL90N6F7
DigiKeyn tuotenumero
497-15913-2-ND - Rullattu teippi (TR)
497-15913-1-ND - Cut Tape (CT)
497-15913-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STL90N6F7
Kuvaus
MOSFET N-CH 60V 90A POWERFLAT
Valmistajan vakio toimitusaika
22 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 60 V 90A (Tc) 4,8W (Ta), 94W (Tc) Kiinnitys pintaan PowerFlat™ (5x6)
EDA/CAD-mallit
STL90N6F7 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
25 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1600 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
4,8W (Ta), 94W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60 V
Valmistajan laitepakkaus
PowerFlat™ (5x6)
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
5,4mOhm @ 10,5A, 10V