STH315N10F7-2
DigiKeyn tuotenumero
497-14718-2-ND - Rullattu teippi (TR)
497-14718-1-ND - Cut Tape (CT)
497-14718-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STH315N10F7-2
Kuvaus
MOSFET N-CH 100V 180A H2PAK-2
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 100 V 180A (Tc) 315W (Tc) Kiinnitys pintaan H2PAK-2
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
180 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
±20V
Sarja
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
12800 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
315W (Tc)
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
FET-tyyppi
Luokka
Autoteollisuus
Teknologia
Hyväksyntä
AEC-Q101
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
H2PAK-2
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
2,3mOhm @ 60A, 10V
Päätuotenumero
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,5V @ 250µA