STF8NM50N
DigiKeyn tuotenumero
497-STF8NM50N-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STF8NM50N
Kuvaus
MOSFET N-CH 500V 5A TO220FP
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 500 V 5A (Tc) 20W (Tc) Läpivientiaukko TO-220FP
EDA/CAD-mallit
STF8NM50N -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
14 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±25V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
364 pF @ 50 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
20W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
500 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220FP
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
790mOhm @ 2,5A, 10V