STD80N4F6
DigiKeyn tuotenumero
497-13576-2-ND - Rullattu teippi (TR)
497-13576-1-ND - Cut Tape (CT)
497-13576-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STD80N4F6
Kuvaus
MOSFET N-CH 40V 80A DPAK
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 40 V 80A (Tc) 70W (Tc) Kiinnitys pintaan DPAK
EDA/CAD-mallit
STD80N4F6 -mallit
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
36 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
±20V
Sarja
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2150 pF @ 25 V
Digi-Reel®
Tehohäviö (maks.)
70W (Tc)
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
FET-tyyppi
Luokka
Autoteollisuus
Teknologia
Hyväksyntä
AEC-Q101
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
DPAK
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
6mOhm @ 40A, 10V
Päätuotenumero
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA