STD40P8F6AG
DigiKeyn tuotenumero
497-STD40P8F6AGTR-ND - Rullattu teippi (TR)
497-STD40P8F6AGCT-ND - Cut Tape (CT)
497-STD40P8F6AGDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STD40P8F6AG
Kuvaus
MOSFET P-CH 80V DPAK
Valmistajan vakio toimitusaika
13 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
P-kanava 80 V 40A (Tc) 100W (Tc) Kiinnitys pintaan TO-252 (DPak)
EDA/CAD-mallit
STD40P8F6AG -mallit
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
73 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
4112 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
100W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologia
Luokka
Autoteollisuus
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
80 V
Hyväksyntä
AEC-Q101
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
10V
Valmistajan laitepakkaus
TO-252 (DPak)
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
28mOhm @ 20A, 10V
Pakkaus / kotelo
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA