STD12NF06LT4
DigiKeyn tuotenumero
497-2487-2-ND - Rullattu teippi (TR)
497-2487-1-ND - Cut Tape (CT)
497-2487-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STD12NF06LT4
Kuvaus
MOSFET N-CH 60V 12A DPAK
Valmistajan vakio toimitusaika
13 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 60 V 12A (Tc) 42,8W (Tc) Kiinnitys pintaan DPAK
EDA/CAD-mallit
STD12NF06LT4 -mallit
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
10 nC @ 5 V
Valm.
Vgs (maks.)
±16V
Sarja
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
350 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
42,8W (Tc)
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
FET-tyyppi
Luokka
Autoteollisuus
Teknologia
Hyväksyntä
AEC-Q101
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
5V, 10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
100mOhm @ 6A, 10V
Päätuotenumero
Vgs(th) (maks.) @ Id
2V @ 250µA