STB6N60M2
DigiKeyn tuotenumero
497-13934-2-ND - Rullattu teippi (TR)
497-13934-1-ND - Cut Tape (CT)
497-13934-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
STB6N60M2
Kuvaus
MOSFET N-CH 600V 4.5A D2PAK
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 600 V 4,5A (Tc) 60W (Tc) Kiinnitys pintaan D2PAK
EDA/CAD-mallit
STB6N60M2 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
8 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±25V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
232 pF @ 100 V
Tehohäviö (maks.)
60W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
600 V
Valmistajan laitepakkaus
D2PAK
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
1,2Ohm @ 2,25A, 10V