SCT025H120G3AG
DigiKeyn tuotenumero
497-SCT025H120G3AGTR-ND - Rullattu teippi (TR)
497-SCT025H120G3AGCT-ND - Cut Tape (CT)
497-SCT025H120G3AGDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
SCT025H120G3AG
Kuvaus
AUTOMOTIVE-GRADE SILICON CARBIDE
Valmistajan vakio toimitusaika
21 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 1200 V 55A (Tc) 375W (Tc) Kiinnitys pintaan H2PAK-7
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
73 nC @ 18 V
Valm.
Vgs (maks.)
+18V, -5V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1990 pF @ 800 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
375W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologia
Luokka
Autoteollisuus
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
1200 V
Hyväksyntä
AEC-Q101
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
15V, 18V
Valmistajan laitepakkaus
H2PAK-7
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
37mOhm @ 25A, 18V
Pakkaus / kotelo
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,2V @ 5mA