LDQ40PU33R
DigiKeyn tuotenumero
497-LDQ40PU33RTR-ND - Rullattu teippi (TR)
497-LDQ40PU33RCT-ND - Cut Tape (CT)
497-LDQ40PU33RDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
LDQ40PU33R
Kuvaus
250 MA LOW DROPOUT LDO
Valmistajan vakio toimitusaika
26 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 250mA 6-DFN (2x2)
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
5 µA
Sarja
Virta - syöttö (maks.)
500 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
55dB (1kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Virtaraja, Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Oikosulku
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 150°C (TJ)
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
40V
Pakkaus / kotelo
6-WDFN avoin juotoskohta
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Valmistajan laitepakkaus
6-DFN (2x2)
Jännitehäviö (maks.)
1V @ 250mA