L78L15ABUTR
DigiKeyn tuotenumero
497-7769-2-ND - Rullattu teippi (TR)
497-7769-1-ND - Cut Tape (CT)
497-7769-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
L78L15ABUTR
Kuvaus
IC REG LINEAR 15V 100MA SOT89-3
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 100mA SOT-89-3
EDA/CAD-mallit
L78L15ABUTR -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
6 mA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
6.5 mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
39dB (120Hz)
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Pakkaus / kotelo
TO-243AA
Tulojännite (maks.)
35V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-89-3
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
15V