PT01-D125D-B503
DigiKeyn tuotenumero
2223-PT01-D125D-B503-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PT01-D125D-B503
Kuvaus
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Tarkka kuvaus
50k Ohm 1 kytkentää Lineaarinen Läpivientiaukko Potentiometri Ei mitään 1.0 Umdrehungen Hiili 0,05W, 1/20W PC-nastat
EDA/CAD-mallit
PT01-D125D-B503 -mallit
Resistanssi (ohmia)
50k
Toleranssi
±20%
Aktuaattorin pituus
0,984" (25,00mm)
Teho (wattia)
0,05W, 1/20W
Aktuaattorin halkaisija
0,236" (6,00mm)
Koko - runko
Suorakulmainen - 0,492" x 0,394" pinta (12,50mm x 10,00mm)