P120PK-Y25BR10K
P120PK-Y25BR10K
P120PK-Y25BR10K
DigiKeyn tuotenumero
987-1710-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
P120PK-Y25BR10K
Kuvaus
POT 10K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
Valmistajan vakio toimitusaika
34 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
10k Ohm 1 kytkentää Lineaarinen Läpivientiaukko, Neppariliitos Potentiometri Ei mitään 1.0 Umdrehungen Sähköä johtava muovi 0,05W, 1/20W PC-nastat, Levyn lukitukset
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
P120PK-Y25BR10K -mallit
Kategoria
Kytkentöjen lukumäärä
1
Valmistaja
TT Electronics/BI
Säädön tyyppi
Yläpuolelta säädettävä
Sarja
Kierto
300°
Pakkaustapa
Kaukalo
Resistiivinen materiaali
Sähköä johtava muovi
Osan tila
Aktiivinen
Terminointityyppi
PC-nastat, Levyn lukitukset
Resistanssi (ohmia)
10k
Aktuaattorityyppi
Pyälletty
Toleranssi
±20%
Aktuaattorin pituus
0,984" (25,00mm)
Teho (wattia)
0,05W, 1/20W
Aktuaattorin halkaisija
0,236" (6,00mm)
Sisäänrakennettu kytkin
Ei mitään
Asennustyyppi
Läpivientiaukko, Neppariliitos
Kierrosten lukumäärä
1.0
Koko - runko
Pyöreä - 0,488" halk. (12,40mm)