6.3ZLQ1500MEFC8X16
DigiKeyn tuotenumero
1189-3599-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
6.3ZLQ1500MEFC8X16
Kuvaus
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL
Valmistajan vakio toimitusaika
28 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
1500 µF 6.3 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki 4000 tuntia @ 105°C
EDA/CAD-mallit
6.3ZLQ1500MEFC8X16 -mallit
Rippelivirta matalalla taajuudella
834 mA @ 120 Hz
Rippelivirta korkealla taajuudella
1.39 A @ 100 kHz
Impedanssi
38 mOhms
Kapasitanssi
Johdinten väli
0,138" (3,50mm)
Toleranssi
±20%
Koko/mitat
0,315" halk. (8,00mm)
Jännite – nimellinen
6.3 V
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,689" (17,50mm)
Käyttöikä lämpötilassa
4000 tuntia @ 105°C
Asennustyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 105°C