EEU-FS0J152L
DigiKeyn tuotenumero
P122342-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
EEU-FS0J152L
Kuvaus
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL
Tarkka kuvaus
1500 µF 6.3 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki 8000 tuntia @ 105°C
EDA/CAD-mallit
EEU-FS0J152L -mallit
Rippelivirta matalalla taajuudella
992 mA @ 120 Hz
Sarja
Rippelivirta korkealla taajuudella
1.24 A @ 100 kHz
Pakkaustapa
Irtotavara
Impedanssi
41 mOhms
Johdinten väli
0,138" (3,50mm)
Kapasitanssi
Koko/mitat
0,315" halk. (8,00mm)
Toleranssi
±20%
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,650" (16,50mm)
Jännite – nimellinen
6.3 V
Asennustyyppi
Käyttöikä lämpötilassa
8000 tuntia @ 105°C
Pakkaus / kotelo
Säteittäinen, Purkki
Toimintalämpötila
-40°C – 105°C