400AX8.2MEFC10X9
DigiKeyn tuotenumero
1189-2278-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
400AX8.2MEFC10X9
Kuvaus
CAP ALUM 8.2UF 20% 400V RADIAL
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
8.2 µF 400 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki 2000 tuntia @ 105°C
EDA/CAD-mallit
400AX8.2MEFC10X9 -mallit
Toimintalämpötila
-40°C – 105°C
Johdinten väli
0,197" (5,00mm)
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Koko/mitat
0,394" halk. (10,00mm)
Kapasitanssi
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,413" (10,50mm)
Toleranssi
±20%
Asennustyyppi
Jännite – nimellinen
400 V
Käyttöikä lämpötilassa
2000 tuntia @ 105°C