RCX080N25
DigiKeyn tuotenumero
RCX080N25-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
RCX080N25
Kuvaus
MOSFET N-CH 250V 8A TO220FM
Valmistajan vakio toimitusaika
16 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 250 V 8A (Tc) 2,23W (Ta), 35W (Tc) Läpivientiaukko TO-220FM
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
RCX080N25 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 1mA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
15 nC @ 10 V
Pakkaustapa
Irtotavara
Vgs (maks.)
±30V
Osan tila
Aktiivinen
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
840 pF @ 25 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
2,23W (Ta), 35W (Tc)
Teknologia
Toimintalämpötila
150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
250 V
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
TO-220FM
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
600mOhm @ 4A, 10V