R6009JNXC7G
DigiKeyn tuotenumero
R6009JNXC7G-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
R6009JNXC7G
Kuvaus
MOSFET N-CH 600V 9A TO220FM
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 600 V 9A (Tc) 53W (Tc) Läpivientiaukko TO-220FM
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
7V @ 1,38mA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
22 nC @ 15 V
Pakkaustapa
Putki
Vgs (maks.)
±30V
Osan tila
Aktiivinen
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
645 pF @ 100 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
53W (Tc)
Teknologia
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
600 V
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
TO-220FM
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
15V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
585mOhm @ 4,5A, 15V