RT9013-12GB
DigiKeyn tuotenumero
1028-1053-2-ND - Rullattu teippi (TR)
1028-1053-1-ND - Cut Tape (CT)
1028-1053-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
RT9013-12GB
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.2V 500MA SOT23-5
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 500mA SOT-23-5
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
50 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
50dB (10kHz)
Osan tila
Viimeinen ostohetki
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,2V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,4V @ 500mA