NP90N06VDK-E1-AY
DigiKeyn tuotenumero
559-NP90N06VDK-E1-AYTR-ND - Rullattu teippi (TR)
559-NP90N06VDK-E1-AYCT-ND - Cut Tape (CT)
559-NP90N06VDK-E1-AYDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
NP90N06VDK-E1-AY
Kuvaus
POWER TRANSISTOR N-CH AUTO POWER
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 60 V 90A (Tc) 1,2W (Ta), 147W (Tc) Kiinnitys pintaan TO-252 (MP-3ZP)
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
95 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
6000 pF @ 25 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
1,2W (Ta), 147W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
175°C
Teknologia
Luokka
Autoteollisuus
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60 V
Hyväksyntä
AEC-Q101
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Valmistajan laitepakkaus
TO-252 (MP-3ZP)
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
5,3mOhm @ 45A, 10V
Pakkaus / kotelo
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA